skip to Main Content

Afslutning på udendørs sæson 2018

Mandag d. 5 november 2018 blev der holdt afslutning. Der blev uddelt en række pokaler og mærker. Se liste og billeder herunder.

Tak for fremmødet!

Mvh
Bestyrelsen

Pokaler 2018

  • Vidar´s Ungdomspokal – Tildeles for god træningsindsats og fremgang resultamæssigt: Alberte Jørgensen
  • Hans Christiansens Ungdomspokal – Tildeles en ungdomsatlet,der har opnået en god personlig fremgang: Sofia Kolmos
  • C. Lachenmeiers kastepokal – Tildeles en kaster med et specielt godt kasteresultat: Ikke uddelt
  • Nøhrs ungdomspokal – Udregnes efter ungdomstabellen: Stangspring – 4.20 m – 920 point: Mathias Clausen
  • Ejnar Kristensens pokal – Tildeles en løber der har vist stor træningsindsats: Frederik Bendtsen
  • Vidar atletik venners springer pokal – Tildeles en springer der har vist et specielt godt spring resultat: Mathias Clausen
  • Vidar ungdomspokal udsat af Anna Marie og Erik Hørlyck – Tildeles en ungdomsatlet for stor træningsindsats: Sebastian S. Timm
  • Vidars sprinter pokal – Tildeles en ungdomsatlet der har vist gode resultater i sprint: Alexander Bendtsen
  • Flidspokal for stor træningsindsats (vandrepokal): Casper Vohs
  • Afrika-skål. Udsat af Mogens Gabel – Tildeles en atlet der har vist godt kammeratskab og påtager sig lederopgaver og opnået et positivt resultat med sit arbejde: Stephanie Bock
  • Vidar atletiks lederpokal – Tildeles for særlig leder indsats: Mathias Madsen

DAF atletik 4 kamp mærke

Diplom Aske Brandt Pankoke (2012)
40 m 7,74 -839 point længde 1,58- 0 point bold 9,47 -26 point I alt 865 point

Bronze Jeppe Kaubak Petersen (2010)
40 m 8,13 -713 point længde 2,73- 492 point kugle 3,65 -114 point bold 15,75 -216 point I alt 1535 point

Diplom Kristian Holst Pedersen (2010)
40 m 8,76 – 484  point 400 m 112,68 -107 point længde 2,22 – 246 point bold 8,49 -0 point I alt 837 point

Bronze Patrick Møller (2010)
40 m 8,1 -723 point 400m 103,77 -328 point længde 3,31 – 795 point kugle 4,53 – 261 point I alt 2107 point

Bronze Gustav Madsen (2010)
40 m 7,38 -944 point -længde 2,69 -472 point bold 21,40 -382 point I alt 1488 point

Sølv Lucas Ospina (2009)
40 m 7,6 -881 point -længde 3,24 -757 point kugle 5,49 -414 point bold 31,75-673 point I alt 2725 point

Sølv Paprika Møller (2008)
60 m 10,8 -602 point 1000 m 256,17 -522 point længde 3,31 -635 point kugle 5,32 -641 point I alt 2400 point

Bronze Jacob Nielsen (2008)
60 m 9,6- 833 point længde 3,50 -579 point -bold 21,20 -214 point I alt 1626 point

Bronze Laurids Madsen (2007)
60 m 11,6 -262 point længde 2,72 -208 point  kugle 8,00 -908 point bold 36,87 -727 point I alt 2105 point

Sølv Alberte Jørgensen (2006)
80 m11,87 -755 point 60 m hæk 12,47 -575 point længde 4,32 -585 point kugle 7,39 -577 point i alt 2289 point

Bronze Alexander Bendtsen (2003)
100 m 12,13 -755 point  200 m 26,88 -552 point kugle 8,88 -493 point I alt 1800 point

Diplom Sofia Juul Kolmos (2003)
100m 13,42 -741 point I alt 741 point

Diplom Christine Nielsen (2003)
100 m 14,4 -563 point 80 m hæk 15,94 -410 i alt 973 point

Sølv Nilan Ganeswaran (2002)
100 m 12,2 -740 point 200 m 26,19 -605 point længde 5,12 -544 point I alt 1889 point

Sølv Mathias Clausen (2001)
Længde 5,93 -742 point stang 420  920 point spyd 40,72-669 point I alt 2331 point

Sølv Frederik Bendtsen (2001)
400 m 53,59 – 824 point 800 m 127,9 -741 point Længde 5,46 -627 point I alt 2192 point

Sølv Casper Vohs (1999)
100 m 12,2 -740 point 200 m 25,22 -706 point stang 3,40 698 point I alt 2144 point

Sølv Sebastian Selmøe Timm (2001)
100 m 12,35 -707 point 200 m 53,2 -638 point længde 5,42 -618 point

Billeder fra dagen

(klik på billedet for større udgave)